غدیر - عاشورا - انتظار
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

غدیر - عاشورا - انتظار
عقیدتی - سیاسی (اسلامی) به وبلاگ خودتان خوش امدید

- یک جامعه پیشرو و پیشتاز و سربلند و قوى ، جامعه اى است که روى پاى خود بایستد همانگونه که قرآن در مثال زیبائى در سوره فتح آیه 29 مى فرماید فاستوى على سوقه : همانند گیاه سرسبزى که روى پاى خود ایستاده و براى زنده ماندن و سرفرازى نیاز به وابستگى به چیز دیگر ندارد.یک جامعه مستقل و آزاد، جامعه اى است که از هر نظر خود کفا باشد و پیوند و ارتباطش باد گران ، پیوندى بر اساس منافع متقابل باشد، نه بر اساس اتکاء یک ضعیف بر قوى ، این وابستگى خواه از نظر فکرى و فرهنگى باشد یا نظامى یا اقتصادى و یا سیاسى ، نتیجه اى جز اسارت و استثمار ببار نخواهد آورد، و اگر این وابستگى به ظالمان و ستمگران باشد، نتیجه اش وابستگى به ظلم آنها و شرکت در برنامه هاى آنها خواهد بود
و اما اینکه : فى المثل مسلمانان با جوامع غیر مسلمان ، روابط تجارى یا علمى بر اساس حفظ منافع مسلمین و استقلال و ثبات جوامع اسلامى داشته باشند، نه داخل در مفهوم رکون به ظالمین است و نه چیزى است که از نظر اسلام ممنوع بوده باشد و در عصر خود پیامبر (صلى اللّه علیه و آله و سلّم ) و اعصار بعد همواره چنین ارتباطاتى وجود داشته است( .اگرملت مسلمان جهان بغض و دشمنی به آمریکا و اسرائیل و هر حاکمیت ظالمی نداشته باشند ، پس بغض و نفرت از ظالمان که سفارش قرآن و معصومین است ، باید متوجه چه کسى باشد؟

مگر نه این است که خداوند متعال در قرآن هشدار داده و متمایلین و تکیه کنندگان به ظالمین و ستمگران را وعده آتش داده است . ودوستی با دشمنان دین خدا را منع فرموده است :

 ولا ترکنوا الى الذین ظلموا فتمسکم النار.

یا ایها الذین آمنوا لا تتخذوا عدوى و عبدوکم اولیاء تلقون الیهم بالموده (سوره ممتعنه ، آیه 1 )

 )اى کسانى که ایمان آورده اید دشمنان من و خودتان را ولى خود قرار ندهید و طرح دوستى با آنها نیندازند.

دولت های  آمریکاو انگلیس هم که مسؤلیت روى کار آوردن بزرگترین جنایتکاران تاریخ (اسرائیل) را به عهده دارند مصداق کسانی  هستند که قرآن کریم درباره آنها مى فرماید: والذین کفروا اولیائهم الطاغوت یخرجونهم من النور الى الظلمات اولئک اصحاب النار هم فیها خالدون

(کسانى که کافر شدند اولیاء آنها طاغوت است آنها را از نور و هدایت به تاریکى و گمراهى برند اینها اهل دوزخند و در آن جاودان خواهند بود. سوره بقره ، آیه 257. )

لطفاً به دقت به کلام معصوم توجه نمائید

ـ امام باقر علیه السلام فرمود: الایمان حب و بغض ( بحارالانوار، ج 78، ص 175 ) (ایمان حب و بغض است - در راه رضایت خدا - )

ـ امام صادق علیه السلام مى فرماید: هل الایمان الا الحب و البغض ؟ ( بحارالانوار، ج 67، ص 52    ) (آیا ایمان جز حب و بغض است ).

ـ و همچنین امام صادق علیه السلام مى فرماید: کل من لم یجب على الدین و لم یبغض على الدین فلا دین له ( هر کسى که بر اساس دین دوست ندارد و بر اساس دین دشمن ندارد دین ندارد) .

ـ پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: البغض فى الله فریضه ( بحار الانوار ، ص 252  ) (بغض در راه خدا واجب هست ) .و در حدیث دیگرى فرمود افضل الاعمال الحب فى الله و البغض فى الله

 ( بحار الانوار، ج 69؛ ص 253   ) (بهترین اعمال حب در راه خدا و بغض در راه خدا است )

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینى (ره)  مى فرماید:
- خداوند آنقدر تاءکید کرده است که ما با آنها دولتهاى کافر موالات نداشته باشیم .
( صحیفه نور، ج 17، ص 51 21/7/61 )
امروز
هر ملتی که با دولت آمریکا همسویى داشته باشد و و به آمریکا و اسرائیل و ... تکیه کند و آنان را موثر در سرنوشت خود بدانند  نتیجه اش ملتى خواهد شد زبون و بد بخت که در وابستگی ا ضرب المثل می شوند و نمی توانند پیام الهى انقلاب اسلامى که رهائی انسان از قید ظالمان نوید می دهد را درک کنند.

این بغض و دشمنی و عدم دوستی که در آیات و روایات آمده  باید متوجه چه کسى باشد اگر متوجه آمریکا و اسرائیل و ... نباشد پس ‍ چه کسى خواهد ماند که به این اندازه دشمن اسلام و مسلمین و انسانیت باشد و در سطح بین المللى با تمام توان بر علیه اسلام حرکت کند؟ مگر ستم گرانى از آمریکا واسرائیل  بزرگتر پیدا مى شوند؟.

که قرآن از تمایل به آنها نهى مى فرماید ، واقعاً دلى که محبت آمریکاء و اسرائیل و انگلیس و ... در آن روئیده و یا بغض به آمریکا و اسرائیل و ...  درآن شکل نگرفته باشد به خدا ایمان نیاورده و به امر خدا تسلیم نشده است زیرا اسلام جز حب و بغض چیز دیگرى نیست ،

مگر نه این است که هرمسلمانی در نماز از خداوند منان صراط مستقیم اسلام را طلب می کند واز صراط مغضوبین درگاه حضرت احدیت بیزاری میجوید ،

 راه ضالین در سوره حمد مگر راه ظالمان و جباران  وکافرانِ به دین خدا واسلام ستیزان که سعی و تلاششان از بین بردن دین خداوند است نیست ؟

مگر نه این است که به تعبیر روایات انسان با کسى است که او را دوست دارد پس یک دوست دار آمریکا و اسرائیل و ...  چگونه آیه غیر المغضوب علیهم و لاالضالین را در نماز و غیر نماز قرائت مى کند غیر این است که اسلام در قلب او وارد نشده است و تنها بر سر زبان او آمده است و این اسلام همان اسلام آمریکایى است که بود و نبود آن تفاوتى ندارد.

پس به عنوان اطاعت از دستور خداوند منان و سفارش معصومین علیم السلام میگوئیم :

مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر همه ظالمین و دشمنان دین خدا

مرودشت اردیبهشت ماه 1384 جلیل محمودی

منابع : 1- آیِت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی تفسیر نمونه.

2- اکبری ، محمد رضا ، مواضع امام خمینی (ره) ج 1.

[ دوشنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1385 ] [ 10:42 ب.ظ ] [ جلیل محمود ی ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
آخرین مطالب
موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 286708
 **