غدیر - عاشورا - انتظار
X
تبلیغات
رایتل

غدیر - عاشورا - انتظار
عقیدتی - سیاسی (اسلامی) به وبلاگ خودتان خوش امدید

السلام علیک یا بقیة الله

« اِعْلمْ اَنَّ قلوبَ اَهْلِ الطّاعهِ وَالاِخْلاصِ نُزعَ اِلیکَ مِثلَ الطیرِ اِلی اَوکارها »

«فرزندم مهدی بدان که دلهای مردمِ با خلوص و طاعت پیشه ، بسان پرنده ای که بسوی آشیانه پر میکشد ، بیتابانه و مشتاقانه راهی کوی تو اند .» { حضرت امام حسن عسکری علیه السلام}

**

انتظار فرج، فلسفه مقاومت است، نه عامل تسلیم.
غیبت»، دورانِ «انتظار» جوشش دوباره غدیر عاشورایى در نینواى تاریخ است؛ در بسترى از فراتِ ظهور و علقمه نور!
((عصر ظهور))، رجعتِ دوباره بعثت در حرا، و امامت در غدیر است.
منتظران واقعى، سلاح بر دوشانِ شهادت طلب‏اند، که «استقامت»، مدال و نشانشان است و «ایمان»، ره توشه حرکتشان و «توکّل»، تکیه‏گاه همیشگى‏شان. منتظران، چشم به راه سپیده تاریخ‏اند. با «بصیرت» و «جهاد»، ظلمتِ شب‏ظلم را مى‏شکافند و رها از تعلّقات، خود را براى «شهادت» در رکابِ مولا، آماده ساخته‏اند. انتظار، درختى است که جز «اقدام» و «اصلاح»، میوه‏اى نمى‏دهد).دانشمند فرزانه جواد محدثی، قطعات ).

***

بین خدا و حجت خدا حجابی نیست

در مقدمه ترجمه المیزان آمده است : «کتاب معانى از امام سجاد علیه السلام روایت آورده که فرمود: بین خدا، و بین حجت خدا حجابى نیست ، و نه خدا از حجت خود در پرده و حجاب است ، مائیم ابواب خدا، و مائیم صراط مستقیم ،و مائیم مخزن علم او، و مائیم زبان و مترجم هاى وحى او، و مائیم ارکان توحیدش ، و مائیم گنجینه اسرار.صفحه 66جلداول ترجمه المیزان . قرآن خواسته اش از مومنین این است که برای شناخت و فهم مسائل مربوط به غیب و ماورای عالم ماده به دائل علمی و وحسی نگاه نکنند بلکه به فطرت خویش مراجعه نمایند علامه طباطبائی در تفسیر ا لمیزان نیز به نکته اشارت دارند : قرآن کریم همواره اصرار و تاکید دارد در اینکه بندگان خدا نظر خود را منحصر در محسوسات و مادیات نکنند، و ایشانرا تحریک مى کند باینکه : از عقل سلیم و لب خالص ‍ پیروى کنند.

ترجمه المیزان جلد یک ص 72.
بسم الله الرحمن الرحیم

وصل تو گر در نفس آخر است                از همه عمر آن نفسم آرزو است

جانم فدای تو که از دیده ها پنهانی ولی از ما جدا نیستی .

یا صاحب الزمان

بار دیگر نیمه شعبان زاد روزت  با شور و عشق و شادی فرا رسیده ، همه جا را شادی فرا گرفته ، هیجان ، سرور و نشاط همراه با جلوه دو باره شکوفه های امید ، این همه فریادی است که از قلبهای مشتاق شیعیانت بر می آید که فجر امید مستضعفان فرا رسیده است ، فروپاشی کاخهای ظلم و ستم و نابودی مستکبران و طلوع حکومت جهانیت را در برق روشنائی امیدشان  می بینند . چشمان جستجو گرشان بر دروازه هر سحر قامت رسای  تو را منتظرند که : بیایی واین انقلاب اسلامی ، این امانت الهی که با نثار خون پاک شهیدان و حاصل سالهای دراز انتظارت می باشد به دست مبارکت بسپارند ودر سایه جویبار خوشگوار عدالتت در آیند و سیراب شوند.

اماما :

امسال قبل از فرا رسیدن سالروز خجسته میلادت  مسلمانان جهان  با پیروزی شیعیان و پیروان مشتاق ظهورت ((جوانان برومند حزب الله در جنوب لبنان)) بر علیه تمامی کفر جهانی( به رهبری آمریکا و شکست مفتضحانه اسرائیل غاصب و ددمنش ) برای بار دوم بعد از 22 بهمن 1357طعم پیروزی بر ستمگران را چشیده اند و نه تنها مسلمان و شیعیانت  که جهان انسانیت ازاین پیروزی شاد شدند چرا که این پیروز نتیجه انتظار ظهور تو بود ای امام عزیز .

اماما :

امسال سالروز میلادت شور و عشقی دیگر دارد .چرا که جهان انسانی از این همه ظلم و ستم که از ستمگران و جباران کشیده است به ستوه آمده وخسته شده اند و مشتاقانه در انتظار ظهور مصلح کل جهان اند که خداون متعال وعده آن را داده است و وعده خدا تخلف نمی شود و حتمی است .

اماما :

همه و همه دراشتیاق ظهور تو اندو از خدای منان عاجزانه تمنا دارند که اجازه ات فرماید که بیائی  وجهان را از لوث نا پاکیها و بیعدالتیها و حق کشیها ووجباران نجات دهی .

اماما ای عزیز زهرا (س) :

پیشاپیش ظهور و حضورت را در دولت کریمه واحد جهانی که خدای قادر وعده آن را داده به پیشگاه مقدست و کارگزاران دولتت و به همه شیفتگان وصالت و به جهان انسانیت تبریک میگویم .

مولاجان :

سالروز میلادت را به پیشگاه مقدست و به همه جهانیان و به همه شیعیان چشم به راهت به ویژه نگاهبانان همیشه بیدار حماسه امامت و ولایت که هر لحظه  در انتظار قدومت بسر می برند تبریک و تهنیت عرض می نمایم .

اللهم عجل لولیک الفرج و النصر ،  انک علی کل شیئی قدیر

مرودشت نیمه شعبان 1427 شهیرور ماه 1385 جلیل محمودی

 

[ پنج‌شنبه 16 شهریور‌ماه سال 1385 ] [ 10:57 ب.ظ ] [ جلیل محمود ی ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
آخرین مطالب
موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 286470
 **