غدیر - عاشورا - انتظار
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

غدیر - عاشورا - انتظار
عقیدتی - سیاسی (اسلامی) به وبلاگ خودتان خوش امدید

باسمه تعالی

روز قدس روز مقابله مستضعفین علیه مستکبرین آخرین جمعه ماه رمضان یکى از وقایع تاریخى که بسیار حائز اهمیت است در اوائل پیروزى انقلاب اسلامى ایران که به دست زعیم و رهبر کبیر مسلمین جهان حضرت امام خمینى ره بنیان گذاری شد روز جهانی قدس است که از  رمضان 1399 قمرى

(1358 شمسى) شروع و مقرر گشت هر ساله در چنین روزى تمام مسلمین جهان راهپیمایى کنند.

و به این سان پیام پیامبر گونه امام راحلمان , نور امید به دل مظلومان فلسطینى تاباند و میلیون ها انسان آواده ومبارزه را براى مقابله عملى با توطئه هاى رژیم اشغالگر قدس و آمریکاى جهانخوار مصمم تر و استوارتر کرد.
پیام امام خمینى ـ رضوان الله تعالى علیه ـ نقطهء عطفى در تاریخ مبارزات ملت فلسطین شد وملت بزرگ ایران اسلامی ودیگر مسلمانان جهان را براى مقابله با جنایتکاران , به یکپارچگى و وحدت کلمه دعوت کرد..

روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است، و روز حکومت اسلامى است(سخنرانى امام خمینى قدس سره در روز جهانى قدس، سنه 1358 تفصیل این سخنرانى در کتاب رهنمودهاى امام، ص 96 موجود است)

روز قدس از دیدگاه مقام معظم رهبری

روز قدس , روزى است که یادآور یکى از ابتکارهاى امام راحل عظیم الشأن ماست . این روز را دنیاى اسلام باید گرامى بدارد. توده هاى مسلمان نگذارند که بعضى از دولتهاى خود فروخته در فضاى آرام و سکوت مصنوعى که به وجود آورده اند فلسطین را ذره ذره و لحظه به لحظه ذوب کنند و قضیه را به دست فراموشى بسپارند..خیانت دولتهایى که با رژیم غاصب ساختند و فلسطینیها را قربانى کردند, نباید از یاد برد و فراموش بشود.این یک قضیه کوچکى نیست , بیش از چهل سال است که ملت اسلام نام فلسطین را مى آورد.
مسلمین , متفکرین اسلامى , نویسندگان و سیاستمداران , هزاران بار گفته اند و هزارها نفر در این راه شهیدشده اند. مگر مى شود پاره تن جهان اسلامى را در اختیار دشمنان گذاشت که او را تصرف کنند و ملتى را از خانه خودش
بیرون کنند! مگر چنین چیزى مى شود؟ مگر اسلام اجازه مى دهد؟ مگر ملتهاى اسلامى اجازه مى دهند؟

امام خمینی ( ره) و صدور فرمان روز جهانی قدس

بسم الله الرحمن الرحیم

من طى سالیان دراز, خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم که اکنون , این روزها به حملات وحشیانهء خود به برادران و خواهران فلسطینى شدت بخشیده است و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطینى پیاپى خانه و کاشانه ایشان را بمباران مى کند.
من از عموم مسلمانان جهان و دولت هاى اسلامى مى خواهم که براى کوتاه کردن دست این غاصب وپشتیبانان آن , به هم بپیوندند; و جمیع مسلمانان جهان را دعوت مى کنم آخرین جمعهء ماه مبارک رمضان را که ازایام قدر است و مى تواند تعیین کنندهء سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد, به عنوان " روز قدس " انتخاب و طى مراسمى همبستگى بین المللى مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونى مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند ازخداوند متعال پیروى مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم .

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

روح الله الموسوی الخمینی

 

ملت بزرگ ایران اسلامی همگام و همراه با دیگر مسلمانان آگاه و بیدار جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان چون سیلی خروشان به خیبان های شهرها آمده و با راه پیمائی تفر و انزجار خود را از مستکبرین و صهیونیسم بین الملل و اسرائیل غاصب به جهانیان اعلام و پشتیبانی خود را از ملت مظلوم و بیدفاع فلسطین اعلام خواهد داشت و به سران دولتهای اسلامی نیز میخواهد که از بیتفاوتی خارج شوند آمیکا و اروپا را وادارند که از حمایت جرثومه فساد اسرائیل دست بر دارند و از ملتهای مسلمان نیز میخواهد که از دولتمردان بخواهد حمایت آشکار و عملی خود را از ملت فسطین اعلام دارند . خیابانهای شهرهای ایران اسلام میعادگاه عاشقان ایران اسلامی است و شعارشاه مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا.زنده و پاینده باد مردم مظلوم فلسطین و کشور اسلامی فلسطین

 لینک ثابت عاشقان ایران اسلامی
[ پنج‌شنبه 12 مهر‌ماه سال 1386 ] [ 09:11 ب.ظ ] [ جلیل محمود ی ] [ نظرات (4) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
آخرین مطالب
موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 286708
 **