غدیر - عاشورا - انتظار

غدیر - عاشورا - انتظار
عقیدتی - سیاسی (اسلامی) به وبلاگ خودتان خوش امدید

بیداری در پاکستان

تظاهرات ضد آمریکایی در شهرهای پاکستان
همزمان با تهدید آمریکا به حمله نظامی علیه پاکستان، شهروندان پاکستانی در شهرهای مختلف تظاهرات کردند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.
به گزارش خبرگزاری ها، در پی تهدیدهای مقامات واشنگتن مبنی بر حمله نظامی به پاکستان، مردم پاکستان در شهرهای مختلف راهپیمایی کردند و شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند. در کراچی و مولتان، پلاکاردهایی در دستان راهپیمایان در محکومیت آمریکایی ها قرار داشت. در مولتان، تظاهرکنندگان خشمگین پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.
آمریکایی ها طی روزهای اخیر مدعی شدند که ارتش و خصوصا دستگاه های اطلاعاتی پاکستان با شبکه «حقانی» ارتباط دارند. «مایکل مولن»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و شماری از سناتورها با عنوان کردن این اتهام، خواستار حمله نظامی به پاکستان شده بودند. شبکه حقانی یکی از گروه های تابع طالبان است و در افغانستان، اشغالگران را هدف حمله قرار می دهد. گفته می شود حمله اخیر به سفارت آمریکا در کابل، کار شبکه حقانی بوده است.
در پی افزایش تهدیدات آمریکا، فرماندهان ارتش پاکستان، یکشنبه گذشته در یک جلسه اضطراری این مسئله را مورد بررسی قرار دادند.
هشدار نخست وزیر
نخست وزیر پاکستان به آمریکا در مورد هرگونه حمله زمینی به نوار قبایلی شمال غرب پاکستان، هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، «یوسف رضا گیلانی» به آمریکا در مورد هرگونه حمله زمینی به منطقه قبیله نشین پاکستان هشدار داد و گفت، چنین حمله ای حاکمیت و تمامیت ارضی پاکستان را نقض می کند. گیلانی تهدیدهای آمریکا را نگران کننده خواند.
در همین حال، پروفسور «خورشید احمد» عضو ارشد گروه جماعت اسلامی پاکستان گفت: زمان آن رسیده است که پاکستان از چنگ آمریکا خارج شده و شرافت، حاکمیت و جایگاه خود را در منطقه باز یابد. پاکستان متحد آمریکا در جنگ علیه تروریسم است و از سال 2001 تاکنون به خاطر همین همپیمانی، خسارات جانی و مالی سنگینی را پرداخت کرده است.
خبر دیگر این که، در آخرین حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به منطقه ای در وزیرستان شمالی، چهار غیرنظامی کشته و دو تن نیز زخمی شدند. با تلفات این حمله که سه شنبه شب صورت گرفت، مجموع تلفات پاکستانی ها در حملات مشابه از سال 2011 تاکنون، به رقم 467 نفر رسیده است.روزنامه کیهان ۷/۷/۹۰

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
آخرین مطالب
موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 287185
 **