غدیر - عاشورا - انتظار
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

غدیر - عاشورا - انتظار
عقیدتی - سیاسی (اسلامی) به وبلاگ خودتان خوش امدید

جنبش بیداری در اروپا

شورش و خشونت 14 شهر بلغارستان را فرا گرفت
در دومین شب ناآرامی های بلغارستان، شورش و خشونت به 14 شهر اصلی این کشور سرایت کرد.
به گزارش خبرگزاری «رویتر» صدها نفر از جوانان بلغارستان روز چهارشنبه در دومین روز از ناآرامی های این کشور و در اعتراض به برخی سیاست های قضائی و آنچه «بخشودگی جرایم سازمان یافته» نامیدند، 14 شهر را به هم ریختند.
این گزارش می افزاید، جوانان فقیرترین کشور اروپایی که امیدی به آینده شغلی خود نداشته و فقر اقتصادی حاکم بر کشورشان سال هاست آنها را آزار می دهد، به خیابان ها ریخته و اقدام به آتش زدن خودروها، ساختمان ها و فروشگاه ها کردند.
گزارش های دریافتی حاکی است، نخستین جرقه های این ناآرامی روز جمعه گذشته پس از انتشار خبری مبنی بر کشته شدن یک نوجوان 19 ساله از سوی قبیله «روما» زده شد.
به گفته پلیس، تظاهراتی که ابتدا در محکومیت این گروه اقلیت آغاز شده بود، پس از وقوع درگیری بین آنها وسایر مردم این کشور اروپایی، این ناآرامی به 14 شهر کشیده شد.
به گفته پلیس تاکنون 168 نفر به اتهام حمل سلاح سرد، اخلال در نظم عمومی، حمل بمب های آتش زا و ... دستگیر و روانه بازداشتگاه شده اند.
در بخشی از گزارش رویتر درباره علل اصلی آغاز شورش ها در این کشور مستعد ناآرامی می خوانیم: خشونت ها پس از آن سرباز کرد که ساکنان «کاتونیتسا»، که در 160 کیلومتری شهر «صوفیه» «کریل راشکوف»،، رهبر قبیله «روما» را به اتهام کشتن یک جوان 19 ساله و به آتش کشیدن خودروها و خانه های وی توبیخ کردند.» پلیس بلغارستان اعلام کرد، برای آرام کردن مردم، «راشکوف» سه شنبه شب به اتهام جنایت دستگیر شد.
مقامات بلغارستان با مشاهده سرعت گسترش ناآرامی ها دستور سرکوب شدید معترضان را صادر کرده اند.
از یونان کشور دیگر اروپا نیز خبر می رسد، مردم همزمان با آغاز جلسه پارلمان این کشور برای تصویب طرح های جدید ریاضت اقتصادی، با نیروهای پلیس به شدت درگیر شدند.پس از بی نتیجه ماندن تصویب و اجرای طرح های مختلف و سنگین ریاضت اقتصادی و ادامه بحران بدهی و بیکاری، پارلمان یونان تصمیم گرفت طرح «دریافت مالیات از املاک» را به رای نمایندگان بگذارد.
معترضان که همچون ماه های گذشته مقابل ساختمان پارلمان در «آتن» تجمع کرده بودند، خواستار حذف افزایش مالیات از املاک عمومی شدند. گروه دیگری از معترضان نیز با تجمع مقابل ساختمان وزارت اقتصاد این کشور، علیه بی توجهی به اعتراض های مردمی به سیاست های اقتصادی شعار دادند.
آخرین خبرها حاکی است، طرح جدید دریافت مالیات از املاک عمومی با 154 رای موافق و 148 رای مخالف تصویب شد. براساس این قانون، مردم یونان باید برای هر متر مربع از املاک خود نیز مالیات پرداخت کنند.
به گزارش ایرنا، از این پس هر چهار ماه یک بار روی قبوض برق مردم یونان مبالغی بسته به مساحت خانه، مالیات درج می شود که مالک ساختمان موظف به پرداخت آن است.گفتنی است بسیاری از کشورهای اروپایی مثل یونان و اسپانیا به دلیل مواجه شدن با بحران بی سابقه بدهی و بیکاری به دستور صندوق بین المللی پول، اتحادیه اروپا و بانک جهانی مجبور به تامین کمبودهای مالی از جیب عموم مردم شده اند که اصطلاحا به آن «ریاضت اقتصادی» گفته می شود. روزنامه کیهان 7/7/90

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
آخرین مطالب
موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 287306
 **