غدیر - عاشورا - انتظار
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

غدیر - عاشورا - انتظار
عقیدتی - سیاسی (اسلامی) به وبلاگ خودتان خوش امدید

بیداری اسلامی (انقلاب اسلامی مصر )

تاریخ برگزاری نخستین انتخابات مصر پس از مبارک مشخص شد
نخستین انتخابات پارلمانی در مصر پس از سرنگونی مبارک هفتم آذر اعلام شد.
به گزارش خبرگزاری ها، شورای عالی نیروهای مسلح مصر با وجود مخالفت های شدید احزاب، گروه ها و فعالان مصری با قانون جدید انتخابات، موعد برگزاری اولین انتخابات پارلمانی را روز 28 نوامبر (7 آذر) تعیین کرد.
براساس این گزارش، اعلام زمان برگزاری انتخابات پارلمانی مصر پس از آن صورت گرفت که دولت این کشور مقرر کرد، دوسوم از اعضای پارلمان براساس سیستم نمایندگی «تناسبی» و باقی نمایندگان از طریق سیستم اکثریت ساده انتخاب شوند.
شورای حاکم نظامی مصر، برگزاری این انتخابات را نخستین گام در واگذاری قدرت به غیرنظامیان عنوان کرد، اما انقلابیون مصری، نظامیان را متهم به ایجاد موانع بر سر روی کار آمدن احزاب و گروه های مخالف دولت می کنند.
خبرگزاری شرق الاوسط مصر اعلام کرد: شورای نظامی، تاریخ 28 نوامبر را برای برگزاری انتخابات قانونگذاری (الشعب) که در سه مرحله برگزار خواهد شد در نظر گرفته است.
براساس این گزارش، مرحله سوم انتخابات مجلس شورای مصر نیز در روز 29 ژانویه آغاز و 11 مارس به پایان خواهد رسید. همچنین روز 17 مارس به عنوان جلسه افتتاحیه مجلس الشعب (پارلمان) از سوی شورای حاکم نظامی در نظر گرفته شده است.
دولت مصر روز سه شنبه قانون جدید انتخابات را که از سوی شورای عالی نیروهای مسلح به تصویب رسیده بود، منتشر کرد. (روزنامه کیهان ۷/۷/۹۰)

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
آخرین مطالب
موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 287306
 **