غدیر - عاشورا - انتظار
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

غدیر - عاشورا - انتظار
عقیدتی - سیاسی (اسلامی) به وبلاگ خودتان خوش امدید

بیداری اسلامی در عربستان

یک مخالف رژیم ملک عبدالله از جنگ قدرت در دربار سعودی خبر داد
یک مخالف رژیم عربستان از جنگ قدرت و دودستگی در میان خاندان آل سعود خبر داد.
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری «النخیل»، «فواد ابراهیم» مخالف برجسته عربستانی اظهار داشت: اختلافات شدیدی میان خاندان حاکم بر ریاض وجود دارد و این موضوع میان افراد به حاشیه رانده شده مشهودتر است.
این مخالف آل سعود با اشاره به بروز شکاف و دودستگی در میان رژیم حاکم و تشدید جنگ قدرت میان شاهزادگان با توجه به بیماری ملک عبدالله و وضعیت مبهم ولیعهد عربستان، آینده آل سعود را تیره و تار دانسته است.
فواد ابراهیم یادآور شد: مجادلاتی در داخل خاندان حاکم به سبب وضع جسمانی سران عربستان از ملک عبدالله گرفته تا ولیعهد در جریان است و نزاع بر سر قدرت افزایش یافته است.
به گفته این مخالف برجسته آل سعود، برخی شاهزادگان خاندان حاکم احساس می کنند که از قدرت رانده شده اند و بر این اساس هم اکنون جنگ قدرت میان جناح ملک عبدالله و جناح «السدیری» در جریان است.
این مخالف عربستانی درباره نارضایتی مردمی از رژیم حاکم در عربستان متذکر شد: دلایل کافی و مشروع نزد اکثر مردم برای ناخرسندی از خاندان آل سعود وجود دارد، چرا که مردم خواستار رژیمی هستند که خواسته های مشروع آنها را برآورده کند.
وی اضافه کرد: مردم عربستان نیز همانند دیگر کشورهای جهان خواسته های مشخصی دارند و به دنبال برقراری رژیمی دموکراتیک هستند. فواد ابراهیم خاطرنشان کرد: فرافکنی خاندان آل سعود و اقدامات آنها علیه انقلاب کشورهای عربی در واقع نوعی فرار از خواسته های مردم عربستان است، اما زمان زیادی طول نمی کشد که مردم عربستان دست به اعتراضات فراگیر بزنند.
از سوی دیگر، جدیدترین نظرسنجی در عربستان نشان می دهد 90 درصد مردم بر این باورند که فساد اداری و رشوه خواری در ادارات این کشور به پدیده ای رایج تبدیل شده است. به گزارش فارس، نظرسنجی جدید پایگاه خبری «التوافق» عربستان نشان داد فساد و رشوه خواری در قسمت های مختلف حکومت به روالی عادی مبدل شده است.
التوافق در این نظرسنجی از کاربران خود سؤال کرد که «آیا معتقدید که رشوه در ادارات دولتی، پدیده ای بغرنج شده است» که 87 درصد پاسخ دهندگان، پاسخ مثبت دادند. بر پایه این گزارش فقط 5 درصد بغرنج بودن این پدیده را رد کردند و 8 درصد نیز اعلام کردند که در این خصوص اطلاعی ندارند.
در همین حال، زنان عربستانی در اعتراض به محدودیت های اجتماعی بار دیگر دست به کار شده و اقدام به رانندگی در خیابان برای نشان دادن مخالفت خود با رژیم آل سعود کردند.
«نجلاء الحریری» نخستین فعال سیاسی زن در عربستان که سال گذشته اقدام به رانندگی در خیابان های ریاض کرد روز سه شنبه در برابر دوربین خبرنگاران، بار دیگر مخالفت خود را با محدودیت های رژیم آل سعود نشان داد و چند ده کیلومتر را با خودروی خود طی کرد.
این زن عربستانی دارای گواهینامه رانندگی از مصر و لبنان است و همچنین گواهینامه بین المللی خود را از اتحادیه اروپا دریافت کرده است. 

نقل از روزنامه کیهان ۷/۷/۹۰

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
لینک دوستان
آخرین مطالب
موضوعات وب
آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 287305
 **